Kanal Tıkanıklığı Açma

Tıkalı Kanal Açma

Kanal tıkanıklığı genellikle çok yaygın karşılaşılan sorunlardan birisi değildir ancak meydana geldiğinde de bütün bina sakinlerini olumsuz bir biçimde etkileyebilir. Kötü hava kalitesi gibi sorunlara neden olabilir ancak bunların elbette ki çözümü bulunur. Tıkalı Kanal Açma işlemi için tesisat ustalarından hizmet alabilirsiniz. Manisa Tesisat, Tıkalı Kanal Açma konusunda oldukça deneyimlidir ve profesyonel ustaları ile en garanti sonuçlar çıkarabilecek bir şekilde hizmet sunar.

Tıkalı Kanal Nasıl Açılır?

Tıkanmış bir kanal hoş olmayan kokulara, evinizin su tesisatında geri tepmelere ve potansiyel sağlık tehlikelerine neden olabilir. Tıkanmış bir kanalizasyonla karşı karşıyaysanız, kanalizasyonu açmak için atabileceğiniz en sağlıklı adım bir profesyonelden yardım atmak olacaktır. Tıkalı Kanal Açma yollarından en yaygını şu şekildedir;

• Tıkanıklığı Değerlendirmek: Başlamadan önce tıkanıklığın yerini belirlemeniz oldukça faydalı olacaktır. Evinize yakınsa, kendiniz temizleyebilirsiniz. Hattın ilerisindeyse, profesyonel yardıma ihtiyacınız olabilir.

• Piston kullanımı: Evinize yakın küçük tıkanıklıklar için bir piston etkili bir çözüm olabilir. Lavaboyu veya küveti pistonu örtecek kadar suyla doldurup ardından tıkanıklığı gidermeye çalışmak için birkaç kez daldırmak yararlı olacaktır.

• Drenaj Yılanı Kullanılabilir: Drenaj yılanı, borulardaki tıkanıklıkları gidermek için kullanılabilen uzun, esnek bir alettir. Yılanı gidere sokup tıkanıklığı itmek için kolu çevirebilirsiniz.

• Karbonat ve Sirkeyi Deneyebilirsiniz: Bu kendin yap çözümü, tıkanmaya neden olabilecek yağ ve kılların çözülmesine yardımcı olabilir. Giderden aşağıya 1 bardak karbonat ve ardından 1 bardak beyaz sirke dökün. 10-15 dakika bekleyin ve ardından sıcak su ile durulayın.

Ne olursa olsun bir profesyonel ustadan yardım almak oldukça sağlıklı olacaktır, aksi taktirde yanlış yapılan bir işlem daha sonradan daha büyük problemlere yol açabilir.

Tıkalı Kanal Neyden Kaynaklanır?

İşte bir kanalın tıkanmasının yaygın nedenlerinden bazıları:

• Aşırı Kağıt Mendil Kullanımı: Çok fazla kağıt mendil kullanmak veya ıslak mendil ya da hijyenik ürünler gibi uygun olmayan maddeleri sifona atmak giderin tıkanmasına neden olabilir. Bunun nedeni, bu maddelerin kolayca parçalanmaması ve borularda birikmeye neden olabilmesidir.

Yabancı Cisimler: Oyuncak, diş fırçası veya jilet gibi yabancı cisimlerin atılması tuvalet giderinde tıkanıklığa neden olabilir. Bu da borulara zarar verebilir ve daha ciddi tesisat sorunlarına yol açabilir.

• Sert Su Birikimi: Sert su, borularda mineral birikintilerinin oluşmasına ve tıkanmalara neden olabilir. Zamanla bu mineral birikintileri boruların çapını azaltarak suyun serbestçe akmasını zorlaştırabilir.

Bu gibi problemlerde kendiniz bir çözüm üretmek yerine Tıkalı Gider Açma profesyonellerinden yardım alabilirsiniz. Manisa Tesisat bu konuda oldukça deneyimlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu